Przegrana z Wybrzeżem Gdańsk

W dziewiątej  kolejce rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 nasz zespół grał na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Mecz rozpoczął się od bardzo mocnego uderzenia naszej drużyny, już w 1 minucie Bartek Węsiora zdobył bramkę po podaniu Michała Kitowskiego. Gryf w pierwszych 15 minutach mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie jednak zabrakło skuteczności w wykończeniu akcji. Następnie do głosu doszła drużyna gospodarzy, która przeważała do końca pierwszej połowy. Gospodarze nie mogli poradzić sobie z naszą dobrze grającą w obronie drużyną, na pochwały zasługuje również nasz bramkarz Tomek Brillowski, który kilkoma interwencjami uratował nasz zespół od straty bramki. Mimo to gospodarze wyrównali po dość kontrowersyjnym rzucie karnym. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się od podyktowania drugiego rzutu karnego dla gospodarzy, którego nie wykorzystali. W 53 minucie gospodarze zdobyli druga bramkę. Od tego momentu nasz zespół przejął inicjatywę i dążył do zdobycia wyrównującej bramki. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie udało się wyrównać. W samej końcówce meczu w polu karnym gospodarzy faulowany był Bartek Węsiora, jednak nie wiadomo dlaczego sędzia nie podyktował rzutu karnego dla naszej drużyny. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:1 .

Szczegóły meczu

W następnej kolejce nasz zespół zagra na wyjeździe z Salosem Gdańsk. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 11:00.